O FIRMIE PLOCMAN

PLOCMAN Sp. z o.o. powstał w 1996r. i rozpoczął działalność komercyjną na mocy koncesji Ministra Łączności 116/96/I na świadczenie usług telekomunikacyjnych. Jesteśmy jednym z pierwszych komercyjnych providerów Internetu w Polsce.

Docieramy z ofertą i usługami internetowymi do firm, podmiotów gospodarczych, fundacji, stowarzyszeń, urzędów, Jednostek Samorządu Terytorialnego i osób fizycznych.

Firma PLOCMAN jest od początku 2000r. członkiem Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji uzyskując CERTYFIKAT 2000 Izby.

Od października 2001r. na mocy podpisanej umowy z firmą BORDERWARE staliśmy się głównym dystrybutorem oprogramowania tej firmy na terenie Polski.

W latach 2000-2008 administrowaliśmy serweremi aplikacji i serwerami baz danych największego polskiego serwisu elektronicznego www.elektroda.pl.

Od czerwca 2003r. wdrożyliśmy ponad 180 Biuletynów Informacji Publicznej BIP dla JST, firm i instytucji publicznych - plasujemy się wśród 5-ciu największych providerów tego produktu w Polsce www.bip.org.pl.

Od grudnia 2003r. wdrożyliśmy ponad 140 aplikacji "Kiosk z Pracą" w Gminnych Centrach Informacji www.infocentrum.com.pl (najwięcej w Polsce).

Od grudnia 2003r. we współpracy ze Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych RP i Szkołą Główną Służby Pożarniczej w Warszawie uruchomiliśmy ponad 120 Gminnych Centrów Reagowania na terenie RP (oprogramowanie naszego autorstwa). Od marca 2008r. we współpracy ze Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych RP i Centrum Naukowo-Badawczym Ochrony Przeciwpożarowej z Józefowa wdrożyliśmy ponad 100 aplikacji ELIKSIR wspomagających pracę Gminnych Centrów Zarządzania Kryzysowego (oprogramowanie naszego autorstwa).

Płock Portal Plocman Sp. z o.o.